reklama

Sandomierz: Nie tak łatwo wyciąć drzewo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Sandomierz: Nie tak łatwo wyciąć drzewo - Zdjęcie główne

Zieleń w miastach jest potrzebna, to jest fakt. | foto Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości SandomierzZieleń w miastach jest potrzebna, to jest fakt. Ale są takie okazy, leciwe, które mogą zagrażać mieszkańcom. Jak się okazuje, wycięcie takiego nie jest takie proste, co pokazuje przykład z Sandomierza.
reklama

Kwestia wycięcia drzewa na ul. Milberta w Sandomierzu zyskała rozgłos po interwencji radnego Michała Zioły. Ten, jak podkreśla, wsłuchując się w głosy mieszkańców, postanowił zwrócić się do władz miasta z prośbą o interwencję.

- Zwracam się z prośbą o wycięcie wierzby zlokalizowanej na trawniku przy ulicy Milberta 6. Dotychczasowy stan drzewa pozostawia wiele do życzenia i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, jak i użytkowników pojazdów

– podkreślił Michał Zioło, wskazując na rosnący ruch w okolicy.

Jednak sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W odpowiedzi na apel radnego, burmistrz Sandomierza, Paweł Niedźwiedź, wyjaśnił zawiłości prawne związane z wycinką drzew.

reklama

Zgodnie z prawem uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew (…) z terenu nieruchomości lub jej części może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego na wniosek posiadacza nieruchomości - za zgodą właściciela tej nieruchomości

– zaznaczył burmistrz.

Niedźwiedź dodał, że w przypadku wspólnoty mieszkaniowej, procedura jest nieco inna.

reklama

W wypadku wspólnoty mieszkaniowej, w której właściciele lokali powierzyli zarząd nieruchomością wspólną zarządowi, nie jest konieczne uzyskanie zgody od właściciela nieruchomości

– wyjaśnił.

Burmistrz podkreślił również znaczenie komunikacji w ramach wspólnoty, wskazując, że „zarząd wspólnoty w sposób zwyczajowo przyjęty powiadamia członków wspólnoty o zamiarze złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa, wyznaczając co najmniej 30-dniowy termin na zgłaszanie uwag”.

W związku z tym, mieszkańcy muszą skierować swoją prośbę do zarządu wspólnoty, aby ten mógł rozpocząć procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na wycinkę. Burmistrz Niedźwiedź podsumował:

reklama

Wspólnota mieszkańców może także podjąć uchwałę o wystąpieniu do właściwego urzędu o wyrażenie zgody na wycięcie drzewa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo