reklama

Ogrody Biblijne w Świniarach Nowych już otwarte

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Łoniów

Ogrody Biblijne w Świniarach Nowych już otwarte - Zdjęcie główne

W gminie Łoniów, w miejscowości Świniary Nowe, zostało oficjalnie otwarte Centrum Edukacyjno – Dydaktyczne Ogrody Biblijne. | foto UG Łoniów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczneMożna już spacerować po odwzorowanej, biblijnej Palestynie, i zgłębiać słowa Pisma Świętego. Uroczyście otwarto Ogrody Biblijne w Świniarach Nowych.
reklama

Takiej inwestycji ze świeczką szukać… W gminie Łoniów, w miejscowości Świniary Nowe, zostało oficjalnie otwarte Centrum Edukacyjno – Dydaktyczne Ogrody Biblijne.

To wyjątkowe miejsce ma na celu edukację i integrację społeczną mieszkańców. Ogrody Biblijne, jako centrum dydaktyczno-ekologiczne, stają się nową przestrzenią, która ma potencjał, aby zyskać uznanie nie tylko w lokalnej społeczności, ale również w całym regionie. Głównym celem ich twórców jest przekształcenie tego miejsca w wizytówkę gminy, oferując atrakcje, które przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów.

reklama

Mimo że powstawaniu Ogrodów Biblijnych towarzyszyły różne kontrowersje, lokalni urzędnicy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby przekształcić to miejsce w prawdziwy sukces. Zwracają się z apelem do wszystkich odwiedzających, aby wspólnie dbali o tę przestrzeń, szanowali włożoną w nią pracę i traktowali ją jako wspólne dobro. Takie podejście ma na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za miejsce, które ma znaczenie nie tylko lokalnie, ale także w szerszym kontekście regionalnym.

- Serdecznie zapraszam Wszystkich, którzy chcieliby na własne oczy zobaczyć to niezwykłe miejsce. Wstęp do Ogrodów Biblijnych jest obecnie wolny i bezpłatny – każdy może przyjść, spacerować, podziwiać i czerpać inspiracje. Niech to miejsce służy nam wszystkim i promuje gminę w całym regionie!

reklama

- zaprasza Martyna Pawłowska, wójt gminy Łoniów.

Ogrody Biblijne odwzorowują Palestynę z czasów Jezusa Chrystusa. Jak podaje agencja eKAI, na ich terenie można odnaleźć trzy główne prowincje biblijne – Judeę, Samarię i Galileę, które oddzielone są symbolicznym „kołnierzem” z ozdobnego żwiru.

Odtworzono również naturalne elementy geograficzne, takie jak Morze Martwe, Jezioro Galilejskie oraz rzeka Jordan. Ta starannie zaplanowana przestrzeń staje się nie tylko miejscem spotkań, ale także edukacyjnym szlakiem, który wprowadza odwiedzających w biblijny świat.

Wśród licznych atrakcji dostępnych w Ogrodach Biblijnych wyróżnia się ścieżka edukacyjna. Składa się ona z dziesięciu etapów, które prowadzą przez najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa. Dzięki tablicom tematycznym, na których znajdują się opisy biblijnych miejsc, takich jak Betlejem czy Góra Tabor, oraz fragmenty Ewangelii, odwiedzający mogą w sposób interaktywny poznawać historię i duchowość.

reklama

Elementy przyrodnicze wkomponowane w tę ścieżkę dodatkowo wzbogacają doświadczenie, czyniąc Ogrody Biblijne „żywą księgą”, która łączy edukację z estetyką i duchowością.

Ogrody Biblijne w gminie Łoniów to nie tylko miejsce, które ma służyć edukacji, ale także przestrzeń do integracji społecznej, spotkań i refleksji. Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców i lokalnych władz, stają się one symbolem współpracy oraz zaangażowania w rozwój społeczności. To wyjątkowe miejsce ma szansę na stałe wpisać się w krajobraz edukacyjny i kulturalny regionu, a także przyciągać odwiedzających, którzy będą mogli odkrywać bogactwo biblijnego dziedzictwa.

Fot. UG Łoniów

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

eSandomierz.pl - twoje źródło informacji na temat Sandomierza, atrakcji turystycznych i codziennego życia Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama