19 i 20 lutego organizatorzy zapraszają do Sandomierza na Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2025.
- Będzie to doskonała okazja do konsultacji i wymiany doświadczeń, a także do spotkania się z przedstawicielami firm oferujących maszyny, technologie i rozwiązania wspierające produkcję sadowniczą.
- przekazują organizatorzy.
Ciekawe wykłady i debaty
Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się sytuacji na rynku jabłek, szczególnie w kontekście niskich ich zbiorów w rejonie Sandomierza i Lublina. Porozmawiają także o tym, jakie gatunki dały zarobić w 2024 roku, a które rozczarowały sadowników. Przed nami debaty z sadownikami i handlowcami. Poruszony zostanie także temat strat powodowanych przez przymrozki.Kluczowe tematy:
- Analiza rynku jabłek – Jakie są skutki niższych zbiorów w regionie Sandomierza i Lublina? Omówienie poprowadzi Adam Paradowski.
- Opłacalność upraw w 2024 roku – Które gatunki przyniosły największy zysk, a które rozczarowały? O tym porozmawiamy w panelu z udziałem sadowników i handlowców.
- Skutki przymrozków w sadownictwie – Jak ograniczyć straty i jakie technologie są dostępne? Dyskusję poprowadzi Justyna Dobrosz wraz z doradcami sadowniczymi i naukowcami.
- Nowe zasady stosowania kaptanu w 2025 roku – Jakie zmiany czekają sadowników i jak dostosować się do nowych regulacji?
- Efektywne nawożenie po trudnym sezonie – Jak zregenerować sad i poprawić jakość owoców?
Drugi dzień także pełen atrakcji
Drugiego dnia poruszone zostaną równie interesujące tematy. Wśród nich: Czy wysokie ceny jabłek przemysłowych utrzymają się w 2025 roku? – analizę poprowadzi Karol Pajewski. Uprawa ‘Gali’ – wnioski z sezonu 2024 – eksperckie podsumowanie Marcina Piesiewicza. Cięcie mechaniczne jabłoni – efekty po kilku latach stosowania – wyniki badań zaprezentuje dr Andrzej Soska oraz uprawa wiśni – czy to wciąż opłacalna produkcja? – dyskusje z udziałem sadowników, handlowców i przetwórców poprowadzi Justyna Dobrosz, a analizę ekonomiczną przedstawi dr Dariusz Paszko z UP Lublin.
Organizatorami wydarzenia są portal SAD24.pl, czasopismo „MPS SAD” oraz European Fruit Magazine.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.